Mnóstwo szans na dotacje UE dla firm z zachodniop.

Najbliższe miesiące będą dla przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego obfitowały w liczne nabory wniosków o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego (RPO WZ).
Nadchodzące nabory dotyczyć będą przede wszystkich różnego rodzaju działań inwestycyjnych podejmowanych przez firmy chcące rozwijać swoją działalność gospodarczą na obszarze województwa zachodniopomorskiego.

Na jakie działania będzie można otrzymać dofinansowanie?

Działanie 1.1 ‘Projekty badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw’

Jeżeli Twoja firma chciałaby sama na własne potrzeby prowadzić prace badawczo-rozwojowe nad nowymi produktami, rozwiązaniami, czy technologiami – to w ramach działania 1.1 będzie mogła otrzymać dofinansowanie na takie właśnie prace.
Konkurs ogłoszony zostanie w dniu 30.11.2017 r. a nabór wniosków o dofinansowanie potrwa do 02.03.2018 r.

Działanie 1.2 ‘Rozwój infrastruktury B+R w przedsiębiorstwach’

Jeżeli Twoja firma chciałaby stworzyć w ramach swojej struktury dział, komórkę, czy może nawet laboratorium badawczo-rozwojowe i potrzebuje środków na jego wyposażenie w aparaturę badawczą – to w ramach działania 1.2 będzie mogła otrzymać dofinansowanie na takie wydatki.
Konkurs ogłoszony zostanie w dniu 30.11.2017 r. a nabór wniosków o dofinansowanie potrwa do 02.03.2018 r.

Działanie 1.4 ‘Wdrażanie wyników prac B+R’

Jeżeli Twoja firma prowadzi własne prace o charakterze B+R albo zakupiła wyniki takich badań i teraz chciałaby je wdrożyć do produkcji – to w ramach działania 1.4 będzie mogła otrzymać dofinansowanie na takie wdrożenie.
Konkurs ogłoszony zostanie w dniu 30.09.2017 r. a nabór wniosków o dofinansowanie potrwa do 29.12.2017 r.

Działanie 1.5 ‘Inwestycje przedsiębiorstw wspierające rozwój regionalnych specjalizacji oraz inteligentnych specjalizacji’

Działasz w branży turystycznej i masz pomysł na stworzenie nowego produktu lub atrakcji turystycznej w województwie zachodniopomorskim? W ramach działania 1.5 możesz otrzymać dofinansowanie na inwestycję z tym związaną.
Konkurs ogłoszony zostanie w dniu 28.02.2017 r. a nabór wniosków o dofinansowanie potrwa do 29.05.2017 r.

Działanie 1.6 ‘Tworzenie nowych miejsc pracy na obszarze Specjalnej Stefy Włączenia’

Jeżeli Twoja firma planuje zrealizować inwestycję, która pociągnie za sobą stworzenie przynajmniej 10 nowych miejsc pracy – to lokalizując ją na obszarze Specjalnej Strefy Włączenia będzie można otrzymać na nią dofinansowanie z działania 1.6.
Konkurs ogłoszony zostanie w dniu 28.04.2017 r. a nabór wniosków o dofinansowanie potrwa do 31.07.2017 r.

Działanie 1.7 ‘Inwestycje przedsiębiorstw w ramach strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego’ / Działanie 1.8 ‘Inwestycje przedsiębiorstw w ramach ZIT dla Koszalińsko-Kołobrzesko- Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego’

Planujesz innowacyjną inwestycję na obszarze Szczecina, Stargardu, Goleniowa, Gryfina, Świnoujścia i okolic albo Koszalina, Kołobrzegu, Białogardu i okolic? Jeśli tak, to możesz otrzymać na nią dotację z działania 1.7 lub 1.8.
Konkurs ogłoszony zostanie w dniu 30.01.2017 r. a nabór wniosków o dofinansowanie potrwa do 05.05.2017 r.

Jak widać, firmy z województwa zachodniopomorskiego będą miały w czym wybierać, jeśli chodzi o potencjalne źródła dofinansowania ich planów inwestycyjnych z funduszy unijnych.

Zatem, jeżeli planujesz rozwijać swoją firmę w najbliższym czasie, to zgłoś się do nas – pomożemy Ci znaleźć i pozyskać pasującą do Twoich potrzeb dotację.